Sigorta Hukuku    
29 Jun 2015   11:17:26 pm
Bireysel hukuk sigortası
Hukuksal koruma sigortası veya hukuki koruma sigortası adları ile tanımlanan bireysel hukuk sigortaları Türkiye'de Hukuki Net ve Turkishexpress AŞ girişimi ile bireysel hukuk sigortası olarak hizmete sunuldu.

Hukuksal koruma sigortasının avantajı bireylerin ihtiyaç duydukları zaman bedeli sigortadan ödenmek üzere avukat tutmalarına ve hukuki yardım almalarına yardımcı olmak. Aslında tüm dünyada olduğu gibi, tıpkı özel sağlık sigortalarında olduğu gibi son derece yararlı bir sigorta tipi olan bireysel hukuk sigortası ülkemizdeki en büyük boşluklardan biri idi.

Avukatlar açısından da son derece önemi olan bu sigorta türü, kendi başına dava açan vatandaşın sayısını ciddi oranda azaltarak, onların da bir avukata kavuşması açısından oldukça önemli bir fonksiyon icra ettiği gibi, yargı sisteminde de rahatlama sağlayacak. Zira davasını kendi yürüten kişiler, hakime hukuki meselenin özünü anlatamadıklarından duruşmaların uzamasına ve dolayısıyla adalet sistemin yavaşlamasına da neden olduklarından, hukuk sigortasının gerek halk ve gerek avukat ve gerekse adalet sisteminin hızlı yürümesi için çok büyük bir fırsat.

Hukuksal Koruma Sigortası anasayfası: Hukuki Koruma Sigortası
Konu hakkında : Bilimsel Kitap
Kategori : Genel | Ekleyen kişi : admin | Yorumlar[0] | Trackbacks [0]
20 Jun 2006   07:02:23 pm
Sigorta Hukuku
Sigorta Hukuku sitesi açıldı.
Bu hukuk dalında avukat ve hukukçuların çalışmalarını kolaylaştıracak Sigorta Hukuku yasal mevzuatına, Sigorta Hukuku kanunları, Sigorta Hukuku içtihatları, Sigorta Hukuku makaleleri, Sigorta Hukuku haberleri ve dilekçe örneklerine ulaşabilirsiniz.
Yine Sigorta Hukuku mevzuatı hakkında her türlü hukuki güncel bilgiyi alabileceğiniz, hukukçu , avukat ve konuya ilgi duyanlar, hukuk severler için Sigorta Hukuku forumlarına katılabilirsiniz.
Amacımız Sigorta Hukuku hakkında Türk hukukunda varolan kaynakları biraraya toplamak ve bu yönde bir kütüphane teşkil etmektir. Bunu yaparken Sigorta Hukuku hakkındaki tüm hukuk siteleri, avukatlık siteleri, hukuk büroları siteleri ve tüm hukuk kaynaklarını da derlemeye çalışacağız.
Diğer taraftan yanlızca Türk Hukuku değil, Sigorta Hukuku hakkındaki Yabancı hukuk siteleri ve hukuk kaynaklarını da sizlere sunmaya çalışacağız.
Kategori : Genel | Ekleyen kişi : admin | Yorumlar[0] | Trackbacks [0]
20 Jun 2006   07:02:23 pm
Sigorta Hukuku Haberleri
Sigorta Hukuku Haber kısmından Sigorta Hukuku ile ilgili medya, mahkeme ve adliyelerden derlenen hukuki haberlere ulaşabilirsiniz.
Alternatif Hukuk Haberleri
Kategori : Haber | Ekleyen kişi : admin | Yorumlar[0] | Trackbacks [0]
20 Jun 2006   07:02:23 pm
Sigorta Hukuku Mevzuatı
Sigorta Hukuku Mevzuat kısmından özel Sigortalar Hukuku, Kara, Hava, Deniz Taşımacılığı ve Taşıma Sigortası, hasar sigortası, hayat sigortası, sağlık sigortası, isteğe bağlı bireysel emeklilik sigortaları ile ilgili kanun, tüzük, yönetmelik, içtihat, emsal mahkeme kararları, makale, bilimsel incelemeleri ve Sigorta Hukuku davaları hakkındaki tasniflenmiş hukuk kaynaklarına ulaşabilirsiniz.

Alternatif Mevzuat


Sigorta Hukuku Mevzuatı

5684 sayılı Sigortacılık Kanunu (Yeni - 3.6.2007)

Yangın Sigortası

Sigorta çeşitleri, sigorta şirketleri ve özel sigortalar
Kategori : Mevzuat | Ekleyen kişi : admin | Yorumlar[0] | Trackbacks [0]
20 Jun 2006   07:02:23 pm
Sigorta Hukuku Forumları
Sigorta Hukuku forum kısmından özel Sigorta Hukuku ile ilgili tartışma ve yeniliklere ulaşabilir, Sigortacılık Hukuku hakkında bilgi alış verişi yapabilirsiniz.

Önerilen : Hukuk Forumu


Sigortacılık Hukuku Forumları
Kategori : Tartışma | Ekleyen kişi : admin | Yorumlar[0] | Trackbacks [0]
 1
Mar 2017 Nisan 2017 May 2017
P P S Ç P C C
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       
Kategoriler
Genel[2]
Haber[1]
Mevzuat[1]
Tartışma[1]
En Yeni
Bireysel hukuk sigortası
Sigorta Hukuku Mevzuatı
Sigorta Hukuku Haberleri
Sigorta Hukuku Forumları
Sigorta Hukuku
Arşiv
Haziran 2006[5]
Üye Listesi
admin[5]
Ara
Uyarlama
Hukuk Dalları
Hukuk Siteleri
Hukuki NET
Hukuk Arama Motoru
TC Kanunları
Avukat TR
Avukat Dizini
Avukatlar
Özel Güvenlik
Hukuk Haberleri
Yargı kararları
Mevzuat
Yabancı Hukuk Siteleri
Legal News
Turkish Law
JGVG
Almanca Hukuk
Law Directory
Hukuk Anasayfa
Powered by Hukuku Net Copyright © 2006 & Hukuk Branşları

Aile    Anayasa    Avrupa Birliği    Avukatlık    Bankacılık    Basın    Bilişim    Borçlar    Boşanma    Çevre    Ceza    Ceza Usul    Deniz    Devletler    Eşya    Fikir ve Sanat Eserleri    Gayrımenkul    Icra    Idare    Idari Yargılama    Iflas    Ihale    Imar    Internet    Islam       Kamu    Kat Mülkiyeti    Kıymetli Evrak    Kira    Mal Rejimleri    Marka - Patent    Medeni Usul    Miras    Rekabet    Reklam    Roma    Sağlık    Sermaye Piyasası    Sigorta    Şirketler    Sosyal Güvenlik    Spor    Tazminat    Ticaret    Tüketici    Vatandaşlık    Vergi   


Hosting Hizmetleri   TOPlist   sponsored by